Świąteczne pakowanie

12/19/2016 01:33:00 PM

W naszym sklepie przedświąteczny ruch, a my czujemy się jak Mikołajowe elfy pakujące prezenty na Gwiazdkę;) Dziękuję wszystkim naszym klientom za zaufanie – staramy się z cały sił, żeby wszystkie paczki dotarły pod choinkę.

W tym przedświątecznym ferworze udało mi się znaleźć chwilę, żeby przygotować dla Was post – a o czym? Właśnie o pakowaniu! Małe „zrób to sam” dla tych, którzy chcieliby włożyć więcej serca w pakowanie prezentów dla najbliższych i mają ochotę przygotować swój spersonalizowany papier świąteczny. Zaczynajmy!


To nam będzie potrzebne.

Do wykonania papieru świątecznego:

- duży arkusz papieru pakowego (kolor brązowy lub szary),
- duży arkusz białego papieru, może być gazetowego,
- biała i zielona farba akrylowa lub plakatowa,
- jednorazowa paleta malarska lub grubsza kartka,
- 1 duży ziemniak przekrojony na pół,
- ewentualnie: pędzelek.

Do dekoracji i zapakowania:

- naturalny sznurek sizalowy lub jutowy,
- biało-czerwony sznurek bawełniany,
- przezroczysta taśma klejąca,
- nożyczki,
- gałązki świerkowe.

Do przygotowania zawieszek prezentowych:

- dość gładki i gruby papier szary i ciemnoczerwony,
- szklanka,
- ołówek,
- dziurkacz,
- pióro maczane (ja użyłam stalówki Nikko G i obsadki mojego autorstwa),
- biały tusz (użyłam świetnie kryjącego tuszu Kuretake).

Papier świąteczny

Rozpoczynamy od przygotowania papieru świątecznego. Dużego umytego i osuszonego ziemniaka kroimy na pół, następnie ostrym nożem wykrajamy proste kształty świąteczne. Ja zdecydowałam się na gwiazdkę i choinkę.Zieloną farbę wyciskamy na jednorazową paletę malarską lub grubszą kartkę papieru. Farbę możemy nieco rozmieszać pędzelkiem, żeby pozbyć się grudek i w miarę równomiernie rozprowadzić ją po papierze.


Rozkładamy arkusz białego papieru, zanurzamy wykrojoną z ziemniaka choinkę w farbie i odciskamy na papierze, tak jakbyśmy stemplowali. Wzór stemplowania zależy od Was – może być symetryczny lub losowy, gęstszy lub rzadszy – na pewno wyjdzie super!Tak samo postępujemy z kolejnym ziemniaczanym stemplem w kształcie gwiazdki, tyle że używamy brązowego papieru pakowego i białej farby.

Zawieszki prezentowe

Kiedy już oba rodzaje papierów są gotowe i ostemplowane, odkładamy je do wyschnięcia i zabieramy się do przygotowania zawieszek prezentowych. Szklankę położoną do góry dnem odrysowujemy na papierze za pomocą ołówka.


Uzyskane w ten sposób idealne kształty koła dokładnie wycinamy nożyczkami, a następnie wycinamy dziurkaczem niewielkie otwory do przewiązania sznurka.


Potem następuje najprzyjemniejsza część, czyli kaligrafowanie na zawieszkach;)


Pomimo że jeden z papierów, których użyłam do zawieszek, nie był supergładki, udało mi się bez problemu pisać po nim stalówką Nikko G. Stalówka nie zaczepiała się o papier, a tusz spływał równomiernie. Więc pomimo obaw, sukces! Do pisania użyłam białego tuszu Kuretake, którego musiałam najpierw nieco rozcieńczyć wodą (przyznaję, dość długo go nie używałam i nieco zgęstniał). Nieskromnie mówiąc, efekt końcowy bardzo przypadł mi do gustu:)


Gotowe zawieszki świąteczne odkładamy do wyschnięcia.

Pakowanie i dekoracja

I zabieramy się do pakowania. Ostemplowany papier powinien już być suchy, ale warto się upewnić, zanim zaczniecie pakować prezenty. Wychodzę z założenia, że książka jest zawsze dobrym upominkiem, więc mojego papieru użyłam do zapakowania książkowych prezentów. Do samego pakowania przydadzą się Wam jeszcze nożyczki i przezroczysta taśma klejąca. Kiedy prezenty są już obłożone papierem, pora na sznurek i zawieszki. Sposób wiązania sznurka wokół paczki dowolny;) Pamiętajcie tylko, żeby robiąc pętelkę i węzeł przy zawieszce, zostawić nieco luzu na włożenie tam gałązki świerkowej, która ożywi nasze prezenty i będzie miłym pachnącym świątecznym akcentem.


Et voilà, oto przy odrobinie wysiłku mamy pięknie zapakowane i wykaligrafowane prezenty świąteczne. I pamiętajcie, jeżeli wzór na papierze nie wyjdzie idealnie, tym lepiej – od razu będzie widać ręczną pracę:) I gwarantuję, tak zapakowane prezenty na pewno będą przepięknie wyglądały pod choinką!


Pozdrawiam Was ciepło, życząc wesołych i zdrowych świąt Bożego Narodzenia.


Zobacz także

0 komentarzy

Calligrafun | Sklep