Brush peny dla zaawansowanych

5/04/2021 10:17:00 AM

Kiedy opanujesz już pisanie brush penami wymienionymi we wpisie o brush penach dla początkujących, zachęcamy do wypróbowania pisaków nieco bardziej wymagających wprawy. 


Przedstawiamy kilka rodzajów brush penów z różnymi końcówkami i sposobami napełniania - jesteśmy pewni, że każdy z nich wyniesie Twoje kaligrafowanie na wyższy poziom.Wszystkie z opisanych brush penów znajdziesz w naszym sklepie Calligrafun - wystarczy kliknąć link z nazwą pisaka.


Brush peny z końcówką pędzelkową

Ten rodzaj brush penów będzie świetnym kolejnym krokiem w kaligraficznym rozwoju.
Miękkie i elastyczne końcówki wymagają pewniejszej ręki niż te twarde i mało elastyczne, ale w zamian dadzą bardziej interesujący i autentyczny efekt pisania pędzlem.

1. Pentel Sign Pen Artist


Brush peny Pentel Sign Pen Artist posiadają ultracienki i bardzo elastyczny nylonowy pędzelek, który idealnie nadaje się do precyzyjnej kaligrafii, miniatur czy detali.
Ze względu na swój kształt pisak wymaga dużej umiejętności kontroli ręki - jest podatny na wszelkie zawahania piszącego. Grubość prowadzonej linii zależy od siły nacisku i pochylenia pisaka, więc możemy nim uzyskać zarówno bardzo cienkie 1-milimetrowe linie, jak i mocno kontrastujące półcentymentrowe.

W brush penie użyto tuszu na bazie wody, a do wyboru mamy 12 żywych i nasyconych kolorów, dostępnych również w dwóch zestawach kolorystycznych.

2. Bimoji Fude Pen - Medium BristleWspomniana we wpisie dla początkujących seria Bimoji Fude Pen ma w swoich szeregach wyjątkowy pisak Medium Bristle z unikalną końcówkę złożoną z włókien poliestrowych, przypominającą prawdziwy pędzel.

Końcówka została zaprojektowana tak, by przy powolnym pisaniu uzyskać gładkie i idealnie czarne linie, natomiast przy szybkim ruchu otrzymać efekt suchego pędzla. Pisakiem Bristle można uzyskać linie grubości od 0,35 mm do 10 mm, co czyni go idealnym do dużych form rysunkowych i kaligraficznych.


Brush peny z wymiennym wkładem

Poza jednorazowymi pisakami na naszych półkach znajdziecie też szereg pisaków wielorazowych. Brush peny z wymiennym wkładem pozwolą na ponowne napełnianie różnymi kolorami, dzięki czemu kaligrafowanie będzie bardziej ekonomiczne.

1. Pentel Color Brush GFLTo bardzo ciekawy brush pen z długą końcówką wykonaną z włókna nylonowego oraz wymiennymi wkładami - mamy do wyboru 14 intensywnych kolorów, od klasycznej czerni i szarości, przez nasycony turkus, błękit, aż po mocne żółcie i czerwienie.

Wymienne wkłady gwarantują również ekonomiczne użytkowanie pisaka - ilość spływającego tuszu można regulować poprzez nacisk, a sam tusz wysycha szybciej niż tradycyjne akwarele.

Nylonowa końcówka tego pisaka jest bardzo elastyczna i pozwala na uzyskanie grubości linii w szerokim zakresie, od 1 do nawet 10 mm. Dodatkowo dzięki użyciu wysokiej jakości włókna nylonowego końcówka jest wytrzymała i wystarcza na długi czas.

Zobacz dostępne pisaki tutaj: Pentel GFL

2. Molotow Grafx Aqua Ink Pump SoftlinerBrush peny Molotow Grafx Aqua Ink Pump Softliner posiadają długą, elastyczną pędzelkową końcówkę o grubości 1 lub 2 mm, którą można uzyskać zarówno supercienkie, jak i bardzo grube linie.

Brush pen napełniany jest półtransparentnym tuszem na bazie wody, który posiada intensywną paletę barw, a dodatkowo jest w stu procentach bezpieczny dla dzieci.

W brush penach możemy wymieniać nie tylko tusz Molotow Grafx Refill Aqua Ink, ale też końcówkę, którą można zastąpić jedno- albo dwumilimetrową wersją.


Brush peny puste

Jako ostatnie prezentujemy brush peny, które pozwolą na największą dowolność kolorystyczną, czyli puste pisaki, które można napełnić według własnych potrzeb i pomysłów.

1. Karappo-penJeśli brakuje Ci w brush penach ulubionego koloru, to Karappo-pen będzie idealnym rozwiązaniem! To brush peny w najprostszej formie - składają się z filcowego wkładu, który napełnisz wybranym przez siebie atramentem, i obudowy zakończonej krótką elastyczną końcówką. Dokładną instrukcję napełniania znajdziesz tutaj (klik!) w opisie pod zdjęciem.

Pusty wkład może być dobrym początkiem Twoich eksperymentów: może stworzysz własną, niepowtarzalną mieszankę kolorów?

2. Tombow Water BrushOstatni brush pen w naszym zestawieniu to Tombow Water Brush, czyli pisak z pędzelkową końcówką oraz pustym zbiornikiem, który można napełnić wodą lub akwarelą w płynie.

To wygodna opcja do zabrania ze sobą na kaligrafowanie w terenie albo dobra okazja do wypróbowania kaligrafii akwarelami, która da piękne, rozmyte efekty.

Pisak występuje w trzech szerokościach: fine, medium i szeroko zakończony pędzelek flat.

Gorąco polecamy przetestowanie wszystkich przedstawionych propozycji! Każda z nich daje unikalny efekt, który z pewnością Cię zachwyci - dowolnością kolorów, ekonomią użytkowania czy efektem pociągnięcia suchym pędzlem. W ten sposób łatwo dodasz charakteru do swoich prac, czyniąc je jeszcze bardziej oryginalnymi.

...

Znasz już Brush Lettering. Zeszyt ćwiczeń, czyli pierwszą publikację Wydawnictwa Calligrafun? 

Zeszyt ćwiczeń jest w formie cyfrowej (plik PDF). Jego autorką jest Kamila Krysiak - założycielka sklepu i bloga Calligrafun. Brush Lettering. Zeszyt ćwiczeń jest idealnym wyborem na początek przygody z brush letteringiem! W zeszycie znajdziesz dwa różne alfabety, pisane małym i dużym brush penem, a w każdym z nich: ćwiczenia na rozgrzewkę, litery małe i wielkie (w tym polskie warianty ze znakami diakrytycznymi), cyfry oraz wyrazy (po polsku i po angielsku), czyli cały pakiet niezbędny do nauki - w sumie 69 stron. Oprócz tego zeszyt ćwiczeń zawiera garść informacji, które pozwolą Ci gładko rozpocząć proces nauki brush letteringu. 

...

Jeżeli post Ci się spodobał, będzie nam bardzo miło, jeśli polubisz stronę Calligrafun na Facebooku.
Tekst i fotografie: Natalia Rucińska

Zobacz także

1 komentarzy

Calligrafun | Sklep