Zeszyt ćwiczeń do brush letteringu

11/24/2021 09:43:00 AM

Odkąd pamiętam, litery były dla mnie ważne. Jakkolwiek banalnie to zabrzmi, zawsze czułam do nich przywiązanie nie tylko ze względu na to, że niosą ze sobą treść, która potrafi zmieniać życie, lecz także ze względu na ich formę. No właśnie, formę... Marginesy moich szkolnych zeszytów były często porysowane najróżniejszymi wariacjami literowymi, a w trakcie długich rozmów telefonicznych towarzyszyły mi kartka i długopis, i trójwymiarowe litery A. Jestem zdania, że często to właśnie forma niesie treść. Chcąc pokazać komuś, jak jest dla nas ważny, kaligrafujemy odręcznie kartkę, a staranność tych liter mówi odbiorcy: "Poświęciłam czas, żeby to napisać dla Ciebie". Samo budowanie formy liter może przynieść dużą satysfakcję, a w przypadku kaligrafii nowoczesnej i jej pokrewnego brush letteringu jest to również zajęcie niezwykle kreatywne, a jednocześnie wymagające skupienia i uważności.  

Zakładamy wydawnictwo!

Z tej miłości do liter powstało Wydawnictwo Calligrafun. W ramach wydawnictwa chcemy tworzyć publikacje, które będą propagować piękne pisanie. Serię kaligraficznych zeszytów ćwiczeń otwiera Brush Lettering mojego autorstwa. Zeszyt ćwiczeń jest produktem cyfrowym, więc po jego zakupie otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem do pobrania pliku. Zeszyt jest idealnym wyborem na początek przygody z brush letteringiem. Znajdziesz w nim dwa różne alfabety, pisane małym i dużym brush penem, a w każdym z nich: ćwiczenia na rozgrzewkę, litery małe i wielkie (w tym polskie warianty ze znakami diakrytycznymi), cyfry oraz wyrazy (po polsku i po angielsku), czyli cały pakiet niezbędny do nauki - w sumie 69 stron. 


Oprócz tego zeszyt ćwiczeń zawiera garść informacji, które pozwolą Ci gładko rozpocząć proces nauki brush letteringu. Jeżeli jeszcze zastanawiasz się, czy warto wybrać Brush Lettering. Zeszyt ćwiczeń, zobacz film, który dla Ciebie przygotowałam. Sprawdź, jak korzystać z zeszytu ćwiczeń, oraz kilka przykładowych stron z wprawkami i literami. 


 

Co będzie Ci jeszcze potrzebne po zakupie zeszytu ćwiczeń w wersji cyfrowej? 


Po pierwsze, wysokiej jakości gładki papier do druku. Polecam papiery: Clairefontaine Maya, Clairefontaine DCP i Mondi Color Copy o gramaturach 90-120 g/m2. Na tych papierach tusz nie będzie pajączkować, a końcówki brush penów nie zużyją się tak szybko. Po drugie, dwa brush peny. Zeszyt do brush letteringu przygotowałam z myślą o ćwiczeniu dwoma konkretnymi brush penami – Tombow Fudenosuke Hard oraz Ecoline Brush Pen. Nimi najłatwiej osiągniesz efekt wzorcowych liter. Sprawdzić mogą się jeszcze na przykład: Pentel Touch, Tombow Fudenosuke Soft czy Tombow ABT Dual Brush Pen


Dodatkowo przygotowaliśmy dla Ciebie Calligrafunowy bonus! Po zakupie zeszytu ćwiczeń w wersji cyfrowej otrzymasz mailowo kupon rabatowy -10% na zakup papieru do druku oraz zestawu startowego No.4 - Kaligrafia & Brush lettering, w którym znajdziesz brush peny odpowiednie do zeszytu ćwiczeń, a przy okazji podstawowe narzędzia do kaligrafii piórem maczanym. Psst, zestaw ten przyda Ci się również do kolejnego zeszytu z naszej serii ;)

Koniecznie daj znać w komentarzu, jak ćwiczy Ci się z zeszytem. Jestem ogromnie ciekawa!
Pozdrawiam ciepło

Tekst, fotografie i film: Kamila Krysiak

Zobacz także

0 komentarzy

Calligrafun | Sklep